KONĚ NA PRODEJ ZDE! A ZDE!

Červen 2011

Zas novej dess :D

25. června 2011 v 22:31 | Marťa
Ahoj,tak nebojte žiju.... :D ale jinak asi ste si všimli nového dessu konečně ňákej fakt povedenej dnes už po mě chtělo dess asi 5 lidí :D takže dělám dessy na přání kdyžtak napište do komentů
1.barva
2.s čím jako fotky např koně nebo naky celebrity
3.Co tam má být napsáno např Welcome to my blog... atd

Den na ranchi

19. června 2011 v 11:24 | Marťa
Ahoj,tak tady jsou fotky z ranche no prostě obyčejnej den ;)

Sapphire

13. června 2011 v 12:59 | Marťa
Jméno:Sapphire
Věk:8let

Zaměření:Parkur
Matka:--------
Otec---------
Potomci:zatím žádný ale chystáme ;)

Shetlandkský pony

13. června 2011 v 12:54

SHETLANDSKÝ PONY

koně
SHETLANDI JSOU TAK MALÍ A TAK ROSTOMILÍ TADY INFO :

O PLEMENI : Původním domovem nejmenšího z britských poníků jsou Shetlandské ostrovy, vzdálené 100 námořních ml (185 km) od severovýchodního výběžku Skotska, pusté a věrné. Nerostou tam stromy a kolem skalních výchozů je jen tenká vrstvička kyselé půdy, na níž může růst jen tuhá tráva a zakrnělý vřes. Tato tráva, vřes a nerostnými látkami bohaté chaluhy jsou podstatou diety původního shetlandského poníka a spolu s nehostinným prostředím určují jeho charakter a malou postavu.STAVBA TĚLA : Shetlandští poníci jsou přirozeně otužilí a mají silnou konstituci. Pohybují se rychle, akce je uvolněná a protože se pohybují po nerovném terénu, charaktericticky zvedají nohy v karpu i hleznech. Díky svým kvalitám patří mezi nejrozšířenější plemena poníků ve všech částech světa. V ČSFR chová toto plemeno hřebčín Nový Tekov na Slovensku. Poník je charakterictický touto stavbou těla

hlava je pěkně tvarovaná a vnímavá, uši jsou malé a úhledné, široké čelo naznačuje inteligenci
krk má zejména u hřebců výrazný hřeben. Je silný, svalnatý a odpovídající velikosti poníka
vždy široká, nikdy úzká prsa
krátké, dobře rozestavené nohy, mají velké, výrazné klouby a silné ploché kosti
okrouhlá robusní kopyta z tvrdé modré rohoviny, spěnky normálního sklonu, ne strmé
ohon i hříva jsou zvláště bohaté, slouží jako ochrana před nepřízní počasí, ocas je dobře nasazený na široké zádi
velmi skloněná záď k vyvinutému stehnu i bérci
krátký hřbet s vyjímečně svalnatými bedry
podsadité tělo s mohutným hrudním košem, které budí dojem síly
silná, dobře utvářená a šikmá plec, ne strmá
velmi hluboký hrudník
ZBARVENÍ : Zbarvení poníků je velice porměnlivé. Černá je základní barvou, ale běžní jsou hnědáci, ryzáci, bělouši a oby typy strakáčů.

VYUŽITÍ : Daleko od domova se shetlandský pony stal miláčkem dětí a vede si dobře v zápřeži i v cirkusové manéži. V minulosti ho bylo často vidět v parcích i na soukromé půdě, a zvlášť se osvědčil při práci ve stísněných prostorách. Doprava rašeliny - Na shetlandských ostrovech vykonával poník všechny práce včetně dopravy chaluh a rašeliny na topení. V poměru ko svě nepatrné je to nejsilnější z koní, schopný nést čile člověka přes neschůdnou krajinu a pracovat i pod tíhou naložených košů. Shetlandský pony se tedy uplatňuje v zápřeři, rekreaci, dopravě (věcí) nebo na přehlídkách.

PŮVOD : Shetlandský poník patrně přišel na ostrovy ze Skandinávie asi před 10 000 lety, dříve než moře přerušilo veškeré spojení s kontinentem. Předpokládá se, že tito poníci patřili k tundrovému typu. Dodnes shetlandovi zůstaly zvlášť utvářené nosní dutiny, zahřívající vzduch před vdechnutím do plic, což je běžný jev u koní z vysokých zeměpisných šířek.koně

Alexandr Fon Soleil

12. června 2011 v 20:46 | Marťa |  Breyre horses-Traditional
Jméno:Alexandr Fon Soleil

Věk:6 Let
Plemeno:Paint Horse
Zaměření:Western,Horsemanchip
Otec:--------
Matka:--------
Potomci:Zatím žádný ale možno nabídnout jako otce ;)

New Dess

11. června 2011 v 21:47
Ahoj,tak zase novej dess konečně podle mého ňákej povedenějši doufám že se líbí :)

Fríský Kůň

10. června 2011 v 18:50 | Marťa
Ahoj,tak mě napadlo že jsem dám něco o fríském koni je to jedno z mých nejoblíbenějších plemen Fríský Kůň a te´d něco o něm.-
Fríský kůň aneb Černá perla
Původ a historie
ObrazekDomovem tohoto plemene je Frísko v severní části Holandska. Ve své vlasti se těší velkému obdivu a lásce. Černý frís, pocházející patrně z divokých lesních koní, zaujímá významné místo jak v lidské historii, tak mezi koňskými plemeny Evropy. Například norský Døle Gudbrandsal, oldenburský kůň, který vznikl hlavně díky fríské krvi nebo angličtí fellský a daleský pony či později prostřednictvím staroanglického vraníka, ovlivnil i chladnokrevného shirského koně. Prostředí doplněné pečlivým výběrem chovných jedinců vedlo ke vzniku velmi skromného a vysoce užitkového koně. Už Římané jako historik Tacitus (asi 55-120 n.l.) seObrazek zmiňují o fríských koních jako o silných, pracovitých všestranně užitečných, ovšem v jejich očích byli oškliví.
O tisíc let později se jejich vzhled zlepšil a tato silná, učenlivá a otužilá zvířata nosila fríské a německé rytíře na křížové výpravy. Plemeno se zlepšilo stykem s orientálními koňmi, což byl výsledek kontaktu s pouštními koňmi během válečných tažení a také později s přílivem andaluské krve dokud roku 1609 Holandsko nezískalo nezávislost na Španělsku.

Po několik posledních století se jeho všestrannost uplatnila v zápřeži i v zemědělských pracích. Není divu, že se tento kůň využíval nejen při zlepšování plemen v okolních oblastech, ale i v chovu hřebčínském. Ale zájem o kočárové koně klesal, a tak byli kříženi s klusáky. A i přes svou výjimečnost fríský kůň téměř vyhynul. Proto byla roku 1879 ustanovena plemenná kniha, avšak ani díky ní se chov nedokázal zcela obnovit, počty koní se opět snižovali a v roce 1913 zbyli Obrazekpouze 3 hřebci. Zlom nastal roku 1915, kdy byla plemenná kniha rozdělena a kříženci a cizí koně byli vedeni odděleně. Také bylo zavedeno zpětné číslování a to pouze černých koní. Krize byla úspěšně překonána a chov fríských koní se rozšířil prakticky do celého světa. Svaz chovatelů fríských koní získal v roce 1954 titul "Královský" díky nizozemské královně Beatrix.
Foto: Feitse 293 Pref - Zdroj

Popis a vlastnosti
Moderní fríský kůň je vždy vraník (povoleny jsou jen jednotlivé bílé chlupy, nikdy nesmí jít o ucelený bílí odznak) a v kohoutku měří mezi 155 a 165 cm. Dospívají poněkud později, až mezi 4.-5. rokem. Hlava je dlouhá s jemnými rysy, inteligentním výrazem a vyjadřuje veselou, oObrazekchotnou, milou povahu plemene. Uši jsou krátké. Krk je elegantně klenutý zvýrazněný dlouhou hustou vlající hřívou. Trup má silný a hluboký odpovídající robustní konstrukci. Mohutné plece s kohoutkem jsou ideálně přizpůsobené pro práci v zápřeži (Frísové jsou silní, ale ne tak masivní jako těžká plemena). Linie krku a hřbetu dělá z fríse ideálního kočárového koně. Záď je charakteristicky skloněná a někdy poněkud nízká, ocas je velmi bohatý a nízko nasazen. Nohy jsou krátké, silné s dobře utvářenými kvalitními kostmi. Typickým znakem plemene jsou rousy na spodní části holení a na spěnkách. Kopyta jsou nižší tmavé rohoviny a nenáchylné k chorobám.
Fríský kůň se v současnosti chová ve třech liniích:
Barokní - nejméně chovaný typ
Střední - univerzální - nejrozšířenější, vhodný pod sedlo i do zápřahu
Moderní - jedná se o "lehčího" fríse, velmi ušlechtilý a vhodný více pod sedlo, bývá vyšší v kohoutku a využíván pro drezurní ježdění.


Využití
Frís je schopen tahat těžké náklady ve skromných podmínkách, aniž by pozbyl kondici nebo svou ochotu. Používá se také k práci na venkově a nyní je oblíbeným kočárovým koněm. V dnešních dobách se však fríský kůň používá i jako drezurní kůň, kde je díky své eleganci a temperamentu velice dobrý. Využití nalezne i v parkuru, ale jen v nižších stupních obtížnosti. Dávno už ovšem pominuly doby, kdy měl výsadní postavení v pohřebnictví.

Zajímavosti
Vznešené držení těla fríse z něj činí ideálního koně pro slavnostní příležitosti. Tito koně byli součástí šestispřeží táhnoucího nizozemský královský kočár při zahajovací ceremonii Světových jezdeckých her v Haagu v roce 1994.
Asociace a chovy
Vedle Holandska se chovem těchto krasavců zabývají v Německu, Austrálii, sev. Americe a v Kanadě. V různých státech vzniklo několik oficiálních a uznávaných asociací kterými jsou:
  • FPS - Het Friesch Paarden-Stamboek (královská společnost, kde se registrují koně jak bylo uvedeno výše od roku 1879 = hlavní plemenná kniha)
  • FHANA - Friesian Horse Association of North America (asociace Fríských koní FPS pro sev. Ameriku)
  • FHS - Friesian Horse Society, Inc. (Asociace Fríských koní, Inc., (FHS) je nevýdělečná organizace jejímž posláním je prosazovat a dochovat krásu Fríského koně i přes přísně registrační normy)
  • FPZV - Friesenpferde - Zuchtverband e.v. (Německá společnost)
  • Australian Friesian Horse Society (založena r. 1983)
  • FOA - Friesians Of America
Zdroj:http://www.fris.estranky.cz/

Tak ta fotka no :D

5. června 2011 v 7:38 | Marťa
Ahojky,tak po dlouhé pauze jsem tu zas ale jen na chvilku jinak za chviličku jedem na závody.Jinka nenašla jsem nabíječku od foťáku tak dám pouze fotku z bazosu doufám že neva ;)